Spotkania z cyklu "Poznajmy ciekawych ludzi" - pani Agnieszka Urbańska [18.10.2019]

W piątek, 18 października br., w naszej bibliotece gościła pani Agnieszka Urbańska – pisarka, autorka wielu poczytnych książek dla dzieci i młodzieży. Oto tytuły niektórych z nich :„Taki kot pomaluje każdy płot”, „Niedźwiadek Tadek”, Misja szympansa Klemensa”, „O krześle, które dało nogę”,„Czarownica w wielkim mieście”, „Księżniczka z innej bajki”, Kowboju witaj w Zdroju” i wiele innych. Można je było zobaczyć na wystawce towarzyszącej spotkaniu. Pani Agnieszka napisała również detektywistyczną serię książek o przygodach Wandzi Węszynos, których akcja rozgrywa się w Zabytkowicach – czyli w … naszym Kłodzku, które jest bardzo starym miastem i chowa w sobie wiele tajemnic, a które próbuje rozwikłać bohaterka opowieści.

Pisarka jest kłodzczanką i chodziła przez pięć pierwszych lat do naszej szkoły. Tym razem była naszym gościem. Na spotkanie z uczniami przyniosła tajemniczy, nadszarpnięty zębem czasu kuferek, z którego raz po raz wyjmowała różne przedmioty i lalki, przypominające bohaterów jej książek. Była więc rudowłosa lalka, smok, bucik, kukiełki itp. Każde z nich budziło skojarzenia, o które pytała uczniów pisarka. W ten sposób, w formie „burzy mózgów”, rodziły się nowe przygody i wiedza o treści książek.

W kronice biblioteki autorka napisała: ”Przyjaznej Bibliotece i super szkole (w której stawiałam pierwsze kroki) – Agnieszka Urbańska i postaci towarzyszące: Skarpetka, Lupa, Smok Cudok, Pani Iskierka, Bucik Cucik, Krówka Łacinka… - Szczęścia w książkach i poza nimi.”

To była bardzo ciekawa, pełna humoru i entuzjazmu wizyta, tak jak fabuła wszystkich książek pani Agnieszki. Spotkanie odbyło się w cyklu „Poznajmy ciekawych ludzi” i było 42 z kolei. Mamy już prawdziwą galerię wspaniałych gości, którzy przez wiele lat odwiedzali szkolną bibliotekę. Spotkanie, które opisujemy zorganizowała pani Dorota Węgrzyn, nauczycielka języka polskiego we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami.

Zapraszamy do lektury książek Pani Agnieszki, których spora liczba czeka na WAS w szkolnej bibliotece:)