Spektakle teatralne w "Trójce"

14 grudnia 2017 roku z inicjatywy pedagogów szkolnych odbyły się cztery spektakle teatralne z udziałem aktorów Teatru Profilaktyki "Maska" z Krakowa.
Uczniowie klas młodszych I – III obejrzeli dwa przedstawienia pt. "Za pasem święta, a ktoś majstruje przy prezentach" i "Każda mądra głowa zna magiczne słowa".

Uczniowie klas IV – VI obejrzeli kolejne dwa przedstawienia pt. "Z pamiętnika kujonki" i  "Jeszcze jeden dzień, jeszcze jeden sen".
Spektakle teatralne w szkole są elementem profilaktyki i dobrą formą edukacji.
W trakcie spektaklu łączą się ze sobą pewne czynniki, które mają wpływ na dziecięcą wyobraźnię i późniejsze zachowanie.  Gra aktorska poprzez twórcze działanie jest dla dzieci nie tylko formą profilaktyki i zabawy, nawiązuje się również  emocjonalny kontakt z widzem i jednocześnie treści zawarte w sztuce przekazują ważne wartości oraz walory wychowawcze.

A.K.