OBRAZY MALOWANE NA SZKLE Z OKAZJI DNIA MATKI

25 maja br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z klasy II h uczestniczyli w ciekawych zajęciach organizowanych przez kłodzkie muzeum. Najpierw dzieci przeniosły się w czasie i wysłuchały krótkiego wykładu o niezwykłych dziełach kultury ludowej, jakie powstawały w obrębie hrabstwa kłodzkiego 200 - 300 lat temu. Następnie poznały dawną sztukę malowania obrazów na szkle. Po skończonej pracy ( ok. 90 minut) i oprawieniu wszystkich obrazków, każde dziecko zabrało własnoręcznie wykonany obraz do domu, aby wręczyć go mamie z okazji nadchodzącego święta.

Technika malowania na szkle nie jest trudna, ale wymaga cierpliwości, wytrwałości i umiejętności operowania pędzlem na małej powierzchni. Przydała się też znajomość łączenia podstawowych kolorów ze sobą oraz własna inicjatywa i kreatywność.

napisała: E. Matusiak- wychowawca klasy II