Klasa IId na „Kowalowym Wzgórzu” [19.09.2016]

Dzięki uprzejmości gospodarzy „Kowalowego Wzgórza” klasa IId mogła spędzić czas w owym gospodarstwie agroturystycznym.

W dniu 19.09.2016 odbyliśmy wycieczkę do tego uroczego miejsca. Czas mijał bardzo szybko przez ogrom atrakcji.

Pierwszym zadaniem dla odważnych było wydojenie krowy Malwiny. Pod czujnym okiem babci Kazi i Pani Kasi chętne osoby opanowywały trudną sztukę dojenia krowy.

Gospodarze zorganizowali dla nas śniadanie z pysznym kakao ze świeżego mleka. Po posiłku ubijaliśmy masło w tradycyjny sposób. Krótką wolną chwilę dzieci spędzały w ogrodzie za domem, gdzie mieści się plac zabaw.

Kolejną atrakcją były odwiedziny pszczelarza, który opowiedział o swoim zawodzie, pszczołach i walorach miodu.

Po degustacji miodu ruszyliśmy do pracy w polu. Było to zadanie dla całego zgranego zespołu uczniów i opiekunów. W radosnej atmosferze zbieraliśmy ziemniaki z przekopanych grządek.

Uwieńczeniem aktywnego dnia było ognisko przygotowane przez Pana Jarka. Piekliśmy kiełbaski, chleb i zajadaliśmy pyszne bułeczki upieczone specjalnie na nasz przyjazd.

Serdeczne podziękowania dla Państwa Jarosława i Katarzyny Czuba za gościnę i przemiłą atmosferę (http://www.kowalowewzgorze.pl/).

Wychowawca Edyta Pichurko