IV edycja konkursu teatralnego w języku angielskim klas I-III szkół podstawowych powiatu kłodzkiego „CURTAIN UP”

Dnia 15 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Ścinawce Średniej przeprowadzono IV edycję konkursu teatralnego dla klas I-III szkół podstawowych powiatu kłodzkiego „CURTAIN-UP”. W konkursie Szkołę Podstawową nr 3 w Kłodzku reprezentowali uczniowie klas klas II i III, którzy w ramach zajęć teatralnych w języku angielskim „PLAYING WITH SCHOOLPLAYS” prowadzonych przez panią Katarzynę Dusinkiewicz przygotowali przedstawienie „Little Soldier”. Wyjazd grupy artystycznej na konkurs umożliwiła Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kłodzku sponsorując wynajem.

W konkursie wzięły udział cztery grupy artystyczne ze szkół powiatu kłodzkiego prezentując przedstawienia o różnej tematyce. Członkinie jury – pani Paulina Bednarek-Wolna, pracownik filii Biblioteki Publicznej w Radkowie oraz pani Anna Gracz, absolwentka uniwersytetu w Aberystwyth (Walia) oceniały głównie interpretację językową oraz artystyczną. Dodatkowym atutem były ciekawe kostiumy, rekwizyty i aranżacja muzyczno-ruchowa. Umiejętność pięknej wymowy i dykcji w języku angielskim, a także ciekawa interpretacja artystyczna zdecydowały, iż uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłodzku zajęli II miejsce.

Konkurs był dla uczestników okazją do sprawdzenia stopnia opanowania wymowy języka angielskiego, wykorzystania posiadanych umiejętności w praktyce, a także porównania własnych osiągnięć z osiągnięciami rówieśników w szkole i poza nią. Stanowił również ważny element przygotowania uczniów do samodzielnego posługiwania się językiem angielskim, a także był testem na opanowanie emocji takich jak strach czy stres towarzyszącym występom publicznym.

KD