II Kłodzki Konkurs Piosenki Patriotyczno – Harcerskiej [06.05.2011]

Dnia 6 maja 2011 roku w Klubie Garnizonowym Kłodzko odbył się II Kłodzki Konkurs Piosenki Patriotyczno - Harcerskiej zorganizowany przez Klub Garnizonowy Kłodzko oraz 22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej w Kłodzku. Celem konkursu było rozbudzenie zamiłowania do śpiewu, jako jednej z form działalności muzycznej, popularyzowanie wśród uczniów szkoły podstawowej pieśni patriotycznych, promocja talentów oraz integracja środowisk szkolnych z Kłodzka i okolic. Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na kategorie wiekowe: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, harcerze i żołnierze. Reprezentanci naszej szkoły występowali w kategorii B - szkoły podstawowe klasy I-III oraz w kategorii C – szkoły podstawowe klasy IV-VI. Wszyscy wokaliści śpiewali piosenki o charakterze patriotycznym i zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Jury po długich naradach wybrało zwycięzców. W kategorii B zwyciężyli uczniowie z naszej szkoły:
I miejsce - Aleksander Nowotnik z piosenką ,,Dzień dobry biały ptaku”
III miejsce – Gabriela Hecht z piosenką ,,Rozkwitały pąki białych róż”
W kategorii C zwyciężyła uczennica z naszej szkoły:
I miejsce – Justyna Decker z piosenką „Biały krzyż”
Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody. Do konkursu przygotowali uczniów nauczyciele: Małgorzata Decker, Urszula Gospodarska – Mycak oraz Marek Morawski.