I Kłodzki Konkurs Piosenki Patriotyczno – Harcerskiej

18 maja 2010r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Kłodzkim Konkursie Piosenki Patriotyczno – Harcerskiej organizowanym przez Klub Garnizonowy Kłodzko. Celem konkursu było rozbudzenie zamiłowania do śpiewu, budowanie wartości patriotycznych, promocja talentów oraz integracja środowisk szkolnych z Kłodzka i okolic. Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na kategorie wiekowe: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, harcerze i żołnierze. Reprezentanci naszej szkoły występowali w kategorii B - szkoły podstawowe klasy I-III oraz w kategorii C – szkoły podstawowe klasy IV-VI. Wszyscy wokaliści śpiewali piosenki o charakterze patriotycznym i zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Jury po długich naradach wybrało zwycięzców.
W kategorii B zwyciężyli chłopcy z naszej szkoły:
I miejsce - Aleksander Nowotnik z piosenką ,,Jak długo na Wawelu”
II miejsce – Krzysztof Jakubowski z piosenką ,,Przyjedź mamo na przysięgę”
W kategorii B zwyciężyły dziewczęta z naszej szkoły:
I miejsce – Aleksandra Pruszyńska z piosenką ,,Taki kraj”
II miejsce – Natalia Karasek z piosenką ,,Deszcz, jesienny deszcz”
Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy wystąpią ponownie w listopadzie 2010r. na Festiwalu Pieśni Patriotycznej Ziemi Kłodzkiej. Do konkursu przygotowali uczniów nauczyciele:
mgr Marek Morawski oraz mgr Małgorzata Decker.