Herbatka dla Misjonarza w SP3

Pod koniec września naszą szkołę odwiedzi Misjonarz Świętej Rodziny Ojciec Damian Szumski, który pochodzi ze Szczytnej w Kotlinie Kłodzkiej. Od 13 lat głosi Ewangelię w Papui Nowej Gwinei w parafii Muli Kewabi, która ma status Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Ojciec Damian był w naszej szkole już 2 razy, ostatni raz w 2016 roku. Za każdym razem przed Jego przyjazdem organizujemy akcję: "Herbatka dla Misjonarza" , która ma na celu zebrać fundusze dla tej ubogiej, ale bardzo wiernej Bogu i Maryi, parafii. Za ostatnio zebrane fundusze Ojciec Damian zakupił stroje dla swoich ministrantów. Dzięki pozyskanym funduszom doszło do utworzenia w buszu dwóch szkół , kilku polowych szpitali, powstał kościół, został zakupiony agregat, pompa wodna , zbudowano sanitariaty itp. Aby wspomóc pracę i posługę Ojca Damiana przygotowaliśmy do zakupu "Pakiecik" : herbatka, czekoladka - cukierek i mały obrazek ze zdjęciem Ojca Damiana, który kosztuje 3 złote. Oczywiście, jeśli ktoś chce wspomóc misję Ojca Damiana Szumskiego.

Viola Głasek

Jeszcze raz dziękujemy naszemu niezawodnemu Sponsorowi - KŁODZKIEJ CHACIE, bez której słodkiego wsparcia, nasza akcja: HERBATKA DLA MISJONARZA nie doszłaby do skutku. ☺☺☺