FINAŁ DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU ŻYWEGO SŁOWA „ŚLADAMI PAPUSZY” [31.10.2016]

Dnia 31 października 2016 roku w naszej szkole odbył się finał IV Dolnośląskiego Konkursu Żywego Słowa „Śladami Papuszy”. Konkurs finansowany byłe ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Programu integracji społeczności romskiej w Polsce. Uczestnikami konkursu było 37 uczniów z 5 dolnośląskich miast: Kłodzka, Kamiennej Góry, Wałbrzycha, Wrocławia i Bystrzycy Kłodzkiej.

Konkurs uroczyście otworzył dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 pan Ryszard Ryll, który w swoim wystąpieniu podkreślił konieczność pielęgnowania kultury romskiej   i zaznajamiania z nią polskiej społeczności. Następnie pani Beata Burtowska-Procak, członkini Komisji Konkursowej, przedstawiła kryteria, według których recytatorzy będą oceniani i życzyła wszystkim uczestnikom jak najwyższych not.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. Jako pierwsi recytowali uczniowie klas I-III, następnie IV-VI i gimnazjum. Komisja Konkursowa w składzie: pani Ewa Madejczyk, pani Beata Burtowska-Procak i pani Paulina Fuks nagrodzili następujących uczestników:

klasy I-III

Anna Mirga z Bystrzycy Kłodzkiej

Angelika Bogut Z Kłodzka

Dagmara Walawska z Bystrzycy Kłodzkiej

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody oraz dyplomy.