Dzień Ziemi w „Trójce” [22.04.2010]

Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kłodzku uczciły 22 kwietnia Dzień Ziemi. Najmłodsze, które uczęszczają na zajęcia pozalekcyjne do świetlicy szkolnej pod opiekę mgr Grażyny Palko i mgr Doroty Ignasiak przygotowały inscenizację o tematyce ekologicznej. Ukazuje ona znaczenie równowagi we Wszechświecie dla życia na Ziemi. Słońce, Chmura, Wiatr, Deszcz, Księżyc przekomarzają się kto jest najważniejszy. Ziemia rozsądza spór i godzi wszystkich stwierdzeniem: „Potrzebne bardzo świeże powietrze i zrozumiecie, że ważne to co daleko i to, co blisko. Wtedy się w radość wszystko zamieni na naszej pięknej planecie Ziemi”. Dzieci zapewniały w słowach piosenki:
„Bo choć mamy mało lat, kochamy tak bardzo świat. I jeśli ma pięknie być, to musimy o to dbać, to musimy dobrze żyć”.