Adwentowe Drzewko

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kłodzku położona jest nieopodal kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. Bliskie sąsiedztwo sprzyja dobrej współpracy dyrektora Doroty Ręczkowskiej z ks. proboszczem Julianem Rafałko. W tym roku owocem takiej współpracy, była zorganizowana akcja pod nazwą „Adwentowe drzewko”. Celem akcji było obdarowanie dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej, podarunkami świątecznymi, ufundowanymi przez parafian, którzy w taki sposób, chcieli spełnić dobry uczynek w czasie Adwentu. 20 grudnia 2010 roku w SP Nr 3 w Kłodzku, w ciepłej, przyjaznej atmosferze, przy choince, odbyło się niecodzienne spotkanie, którego uczestnikami byli księża Arkadiusz i Robert, dyrektor szkoły Dorota Ręczkowska, pedagodzy szkolni Dorota Paczka i Anna Kowalska wraz z 50 uczniami. Na twarzach dzieci pojawiło się wyraźne zadowolenie. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na wręczenie podarunków przez księży i Panią dyrektor, któremu towarzyszyło składanie serdecznych życzeń. Z ogromną ciekawością uczniowie zaglądali w pięknie zapakowane prezenty. W sali zapanowała serdeczna atmosfera i pojawiła się spontaniczna radość, przy otwieraniu zawartości paczek. W imieniu naszych obdarowanych podopiecznych, wyrażamy wdzięczność za tę wzniosłą inicjatywę i zorganizowaną akcję. Przy okazji składamy serdeczne podziękowania również wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do tak niecodziennej formy pomocy. „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy...”- brzmią słowa piosenki, które w pełni oddają nastrój i sens takich spotkań i czynienia dobra dla innych, szczególnie tych najmłodszych, których marzenia mogą się spełniać dzięki ludziom dobrej woli, którym los dziecka, nie jest obojętny. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc: dyrekcja, pedagodzy i wdzięczni uczniowie.
A.K.