Klasa III b - Wycieczka do Kletna 2013

We wtorek 19 marca byłam z klasą w Jaskini Niedźwiedziej.Jaskinia ta znajduje się w Kletnie.Zwiedziliśmy jaskinię oraz Muzeum Ziemi. W jaskini widzieliśmy kolorową salę pałacową,kości zwierząt i zalanego w skale nietoperza.Wewnątrz jaskini utrzymywana jest stała temperatura 6 stopni Celsjusza.W środku jaskini jest wilgotno,ślisko i ciemno.Po zwiedzaniu Jaskini poszliśmy do Muzeum Ziemi.Tam widzieliśmy różne wykopaliska i jaja dinozaurów.Po zwiedzaniu mogliśmy sobie kupić pamiątki.Ta wycieczka bardzo mi się podobała i chciałabym jeszcze raz ta pojechać z moją rodziną.

Oliwia Otfinowska kl.3 b


We wtorek 19.03.2013r.byliśmy na wycieczce w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Gdy wysiedliśmy z autokaru, musieliśmy iść długo pod górę.Każdy po dojściu do celu był czerwony i zmęczony. W holu w szklanej gablocie zobaczyliśmy szkielet niedźwiedzia. Przed wejściem do środka jaskini podzielono nas na dwie grupy. Wewnątrz jaskini było ciemno i zimno, temperatura wynosiła ok. 6 stopni i jest ona stała. Jaskinia ma trzy części: część górna , środkowa i dolna. Trasa turystyczna prowadzi przez środkową części jaskini. Patrząc w dół widzieliśmy niższy poziom, który jest niedostępny dla zwiedzających. Jaskinia była oświetlona i wąska.Gdy zeszliśmy po schodach zobaczyliśmy gniazdo nietoperzy,ale nie było w nim nietoperzy, ponieważ spłoszyły sięi przeniosły w inną część jaskini. Pani przewodnik pokazała nam stalaktyty , stalagnaty i stalagmity. W jaskini były tak zwane „kominy'', które stworzyła woda. Na zakończenie zwiedzania pani przewodnik włączyła nam koncert. Gdy grała muzyka to w jej rytmie zapalały się kolorowe światła. Po wyjściu na zewnątrz wróciliśmy do holu, aby kupić pamiątki. Mogliśmy kupić też coś do jedzenia w kawiarence. Po zwiedzeniu jaskini poszliśmy do Muzeum Ziemi. Pan nam pokazywał piękne rzeczy: różnokolorowe skały, kamienie półszlachetne i szlachetne. Tam też mogliśmy kupić pamiątki. Następnie wróciliśmy do autokaru i pojechaliśmy do Kłodzka. Moim zdaniem wycieczka była ciekawa, ponieważ dowiedziałem się jak wygląda jaskinia.

Daniel Skalski kl. 3 b

Dnia 19.03.2013 r. wybraliśmy się wspólnie z kl. III b na wycieczkę do
Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Wejście do jaskini znajduje się ok.800m.n.p.m. I jest zabudowane pawilonem wejściowym. Trasa liczy 45m.Podziwialiśmy bogatą szatę naciekową w korytarzach jaskini. Występują tam stalaktyty i stalagmity. Dowiedzieliśmy się od pani przewodnik, że zostało znalezionych mnóstwo kości zwierząt Większość to szczątki niedźwiedzia jaskiniowego od którego pochodzi nazwa jaskini . Mim o dużych opadów śniegu był to udany dzień i wszyscy byliśmy zadowoleni.

Mateusz Sierosławski Kl. III a

Dnia 19 marca 2013 r. razem z kl. III b wybraliśmy się na wycieczkę do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Po wejściu do jaskini oglądaliśmy: kości niedźwiedzia jaskiniowego, kości Iwa jaskiniowego, stalaktyty, stalagmity, stalagnaty oraz misy martwicowe. Jaskinia bardzo mi się podobała. Potem poszliśmy do Muzeum Ziemi, w którym oglądaliśmy różne skamieniałości, kamienie, minerały np.: skamieniałe jaja dinozaura, skamieniałe drzewo, meteoryty i inne ciekawe rzeczy z całego świata.

Wycieczkę uważam za udaną.

Emil Bereszczański

W dniu 19.03.2013r. wraz z moją klasą byłam na wycieczce w Jaskini Niedźwiedzia w Kletnie. Jest to największa jaskinia Sudetów i znajduje się w Masywie Śnieżnika Kłodzkiego. Po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy zwiedzanie. W jednej grupie mogło być 15 osób. Wędrowaliśmy trasą turystyczną. Miałam okazję zobaczyć Komin Maurycego, Korytarz Człowieka Pierwotnego, Salę Lwa i liczne korytarze. Podziwiałam też liczne nacieki, które powstają z przedostających się z powierzchni wód. Są to między innymi stalaktyty, stalagmity i stalagnaty. Bardzo zaciekawił mnie szkielet nietoperza w skale i gniazdo nietoperza. Następnie udaliśmy się do Muzeum Ziemi, które również jest w Kletnie. Mogłam tam zobaczyć kolekcję minerałów i skamieniałości, skamieniałe zęby dinozaurów i mamutów, skamieniałe formy życia zwierząt i roślin. Jak zwykle – również i z tej wycieczki wróciłam zadowolona i pełna wrażeń. Przypominać mi o niej będzie zakupiona pamiątka przedstawiająca niedźwiedzia wśród minerałów.

Martyna Machnik kl. 3 B
Script logo