XXVIII RAJD SPADAJĄCEGO LIŚCIA - 30 WRZEŚNIA 2017

O godz. 9.30 spotkaliśmy się na głównym parkingu w centrum Szczytnej. Niestety grupa uczniów z jednej z wrocławskich szkół podstawowych przyjechał na miejsce zbiórki z ponadpółgodzinnym opóźnieniem, więc czekaliśmy i czekaliśmy, ale w końcu wyruszyliśmy ze Szczytnej w kierunku Bobrownik i dalej przez Piękny Widok, Muflon i Duszniki Zdrój do Jamrozowej Polany. Tym razem planowaliśmy przejść 16 km (no, może 17). Na szlaku czekały na wszystkich liczne atrakcje: tradycyjna już gra terenowa pod nazwą: Łańcuszek Św. Andrzeja (przygotowane przez Klub Ekologiczny ze Szkoły Społecznej w Kłodzku), ognisko, kiełbaski, ciepła zupa, herbata i kawa, wspólne śpiewanie turystycznych piosenek. Każdy zapisany uczestnik rajdu otrzyma specjalnie na tę okazję przygotowany znaczek rajdowy, certyfikat rajdowy, zawieszkę odblaskową, śpiewniczek rajdowy i ekologiczny kalendarz ścienny na 2018 rok ze zdjęciami Krzysztofa i Jana Sapiehów. Pogoda była idealna, prawdziwa Złota Polska Jesień, plus 20 stopni Celsjusza, lekki wiaterek, prawie żadnej chmurki na niebie, nic więc dziwnego, że szło się znakomicie i prawie wszystkim dopisywały znakomite humory.

MSz