Wyprawa na cmentarz - grup świetlicowych V i VI [29.10.2013]

29 października 2013r. z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych oraz rocznicy Powstania Listopadowego. Dzieci z grupy V i VI świetlicy szkolnej wraz z nauczycielami, Panią D. Żak, i M. Ptaszyńską wybrali się na Cmentarz Komunalny w Kłodzku. Odwiedziliśmy groby Nieznanego Żołnierza. Dzieci złożyły kwiaty i zapaliły znicze, jako wyraz pamięci i szacunku.
Pogoda dopisała, a więc obeszliśmy cmentarz spacerkiem i oglądaliśmy groby świątecznie ustrojone kwiatami, wieńcami oraz zniczami.
Ale zwróciliśmy szczególną uwagę uczniów na problem zaniedbanych i opuszczonych grobów. W geście pamięci o wszystkich zmarłych uprzątnijmy mogiłę i zapalmy choć jeden znicz. Niech to światło da nadzieję, że i o nas ktoś kiedyś będzie pamiętał.

Wracając do świetlicy, zatrzymaliśmy się w parku przy szkole aby upamiętnić cudowną Jesień.
Magdalena Ptaszyńska