V FINAŁ DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU ŻYWEGO SŁOWA „ŚLADAMI PAPUSZY” [17.11.2017]

Dnia 17 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się V finał Dolnośląskiego Konkursu Żywego Słowa „Śladami Papuszy”. Konkurs finansowany był w ramach Programu integracji społeczności Romskiej w Polsce na lata 2014-2020. Uczestnikami konkursu było 25 uczniów z 4 dolnośląskich miast: Kłodzka, Kamiennej Góry, Wałbrzycha i Bystrzycy Kłodzkiej.

Konkurs uroczyście otworzyła wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 pani Małgorzata Delegacz-Pawłów, która w swoim wystąpieniu podkreśliła konieczność pielęgnowania kultury Romskiej i zaznajamiania z nią Polskiej społeczności. Następnie pani Beata Burtowska-Procak, członkini Komisji Konkursowej, przedstawiła kryteria, według których recytatorzy będą oceniani i życzyła wszystkim uczestnikom jak najwyższych not.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. Jako pierwsi recytowali uczniowie klas I - III, następnie IV - VI oraz klas VII i gimnazjum. Komisja Konkursowa w składzie: pani Ewa Madejczyk, pani Beata Burtowska-Procak i pani Barbara Bracławicz z Kamiennej Góry nagrodzili następujących uczestników:

Klasy I - III:

Julia Andrzejewska z Wałbrzycha

Anna Mirga z Bystrzycy Kłodzkiej

Angelika Bogut z Kłodzka

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody oraz dyplomy.