Pożegnanie Marzanny

Pierwszego Dnia Wiosny (21.03.2016r.) odbyła się wycieczka na stadion w Kłodzku uczniów z dwóch grup świetlicowych (I i VI) pod opieką mgr Iwony Koźmic              i mgr Magdaleny Rajewskiej.

Celem było zapoznanie dzieci z tradycyjnym obrzędem topienia/palenia Marzanny, którą wcześniej samodzielnie wykonały.

Na naszą prośbę przyjechały trzy jednostki miejscowej Straży Pożarnej. Z ich pomocą Marzanna została spalona, a następnie odbył się pokaz gaszenia wodą jej pozostałości.

Strażacy użyli do tego armatki wodnej i węża, na koniec pokazali dzieciom sprzęt strażacki, który posiadali w trzech wozach.

Po odjechaniu strażaków chłopcy rozegrali jeszcze krótki mecz, a dziewczynki pobawiły się na placu zabaw. Po zabawie wróciliśmy szczęśliwie do szkoły.

Opracowała:

mgr Magdalena Rajewska