Konkurs recytatroski „Wiosna w poezji” w ramach cyklu „Polscy poeci dzieciom” [16.04.2013]

16 kwietnia 2013 roku, w Szkole Podstawowej Nr 3 w Kłodzku, odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiosna w poezji” w ramach cyklu „Polscy poeci dzieciom”.
Do konkursu przystąpiło 17 uczestników grup świetlicowych z klas I-III, którzy recytowali bądź śpiewali dowolne utwory poetyckie, prezentując swoje umiejętności artystyczne. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów poezją i zachęcanie do występów na scenie. Występy przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze, a rywalizacja była dużym wyzwaniem dla uczniów. Dla komisji oceniającej występy, było to też bardzo trudne zadanie, ponieważ temat był bardzo wdzięczny, a dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowały się do konkursu. Z tego powodu wybór laureatów okazał się nieco kłopotliwy.
Po wnikliwej analizie artystycznego wyrazu i interpretacji utworów, członkowie komisji wyłonili następujących laureatów:
I miejsce – Ida Szebla
II miejsce - Agnieszka Stich
III miejsce – Zuzanna Kot
Przyznano również kilka wyróżnień:
I wyróżnienie: Emilia Paszkowska
II wyróżnienie: Dominika Zacharow
III wyróżnienie: Wiktoria Piaskowska
IV wyróżnienie: Bartosz Jakubowski
V wyróżnienie: Nikola Sroka
Laureaci otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i słodycze.
Pozostałych uczestników konkursu nagrodzono drobnymi nagrodami pocieszenia. Tak więc wszyscy uczniowie byli usatysfakcjonowani, a wiosna przyjęła zaproszenie i zagościła u nas na dobre. Na twarzach dzieci pojawiły się promienne uśmiechy, a za oknem pojawiło się słońce i zapachniało wiosną, nie tylko w poezji, ale tak długo oczekiwaną, prawdziwą i ciepłą, - w naturze.
Konkurs przygotowała i prowadziła Anna Kowalska.
Opracowała: A.K.