Konkurs BEZPIECZNA DROGA DO/ZE SZKOŁY

W Szkole Podstawowej numer 3 w Kłodzku od wielu lat organizowane są konkursy mające na celu propagowanie prawidłowego zachowania się najmłodszych uczestników ruchu drogowego. W dniu 27 października bieżącego roku odbył się konkurs z tego cyklu pod nazwą „Bezpieczna droga do/ze szkoły”. Zorganizowany przez mgr Joannę Błaszczyk dla uczniów klas I-III uczęszczających na zajęcia do świetlicy szkolnej. Jury w składzie: dyrektor mgr Dorota Ręczkowska, wicedyrektor mgr Marzena Dworczak, młodszy aspirant Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Kłodzku Marian Wnent, przedstawiciele Skok Wspólnota oddział Kłodzko: kierownik Magdalena Wietrzychowska oraz młodszy doradca klienta Mateusz Błaszczyk, którzy oceniali poprawność udzielonych odpowiedzi. Doping zawodników odbył się poprzez zaśpiewanie przez kolegów i koleżanki piosenki „Rowery” oraz oryginalne wykonanie układu chorograficznego do piosenki Shakira „Waka Waka”.
Po podliczeniu punktacji w konkursie jury wyłoniła następujących zwycięzców:
I miejsce: Marcelina Staniów, Oliwia Janiszyn, Weronika Zielińska
II miejsce: Agata Tarnowska, Karolina Gołębiowska, Natasza Ciołczyk
III miejsce: Mateusz Per, Mateusz Krukiewicz, Wiktoria Senator.
Laureaci i pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Skok Wspólnota oddział Kłodzko, za które serdecznie dziękujemy. Podsumowaniem całego konkursu była przygotowana przez pana policjanta pogadanka na temat: „Bezpieczny uczestnik ruchu drogowego” dotycząca utrwalenia zasady bezpiecznej drogi ucznia do/ze szkoły.