Dzień Edukacji Narodowej 2010 w Szkole Podstawowej Nr 3 im. kpt. Stanisława Betleja w Kłodzku

„Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi.” ( Platon)
W Szkole Podstawowej Nr 3 im. kpt. Stanisława Betleja w Kłodzku 14 października 2010 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uroczysty apel odbył się w sali konferencyjnej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Na początek został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły mgr Dorota Ręczkowska, złożyła życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty i emerytom. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Były przemówienia, wiersze, piosenki, wywiady, wiadomości z życia szkoły i humorystyczne scenki traktujące o szkole. Pieczę nad programem artystycznym sprawowały pp. Agnieszka Bieruta-Staszków, Beata Bogusławska, Urszula Gospodarska-Mycak, Grażyna Fiałek, Dorota Pasek, Ewa Sochacka i Anna Watral. Chór i młodziutkie skrzypaczki poprowadził p.Marek Morawski, akompaniował im p. Andrzej Jakubowski. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Pani Dyrektor Szkoły podziękowała występującym uczniom i nauczycielkom, które przygotowały całość. Głos zabrał również proboszcz kłodzkiej Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego ks. Julian Rafałko, dziękując nauczycielom za ich trud i poświęcenie w pracy dla najmłodszych. Impreza zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły i emerytów.