Dużo się dzieje w klasie "0" III

W klasach zerowych dzieje się bardzo dużo ciekawych rzeczy. Każdy dzień jest emocjonujący i niezapomniany. Nasza grupa liczy 25 osób a naszą wychowawczynią jest pani Aneta Nowak. Oto kilka zdjęć dokumentujących wydarzenia w klasie ,,0” III.
1. W trakcie pobytu w szkole spotykamy się z panią logopedą, ale ważne są również ćwiczenia aparatu mowy wykonywane podczas zajęć. Wszystko to służy poprawie naszej wymowy. Tu ćwiczymy z bańkami mydlanymi.
2. Podczas pobytu w zerówce uczestniczymy w organizowanych ,,Kolorowych dniach”. Utrwalamy nazwy kolorów, określamy barwy jako zimne i ciepłe, dostrzegamy różnorodne odcienie kolorów i próbujemy je nazwać, mieszamy kolory z innymi barwami. Do tej pory odbyły się : ,,Dzień czerwony” , ,,Dzień niebieski” – świetna nauka poprzez zabawę.
3. Uczestniczymy również w organizowanych wycieczkach. Odbyliśmy ( dla wielu z nas pierwszą w życiu) wycieczkę autokarową do Gajowa uczestnicząc w warsztatach ,,Od ziarenka do bochenka” , gdzie poznaliśmy proces wypieku chleba.
4. Wychodzimy również na wycieczki piesze na terenie Kłodzka. Do tej pory odbyliśmy wycieczkę do : biblioteki dziecięcej, Muzeum Ziemi Kłodzkiej, odwiedziliśmy ,,Mini zoo” i bawiliśmy się na pobliskim placu zabaw.
5. W trakcie pobytu w zerówce wychodzimy na świeże powietrze, gdzie mamy okazję swobodnie się pobawić. Pora jesienna też sprzyja takim zabawom. Nawiązaliśmy już pierwsze przyjaźnie.
6. W szkole czeka na nas zawsze kartonik pysznego mleka , które większość z nas bardzo lubi, a pozostali powoli się do niego przekonują. Mleko najbardziej nam smakuje po powrocie z sali gimnastycznej.
7. Bardzo lubimy ćwiczenia na sali gimnastycznej a szczególnie fantastyczny tor przeszkód. Czas spędzony w Sali zawsze okazuje się za krótki.
8. Spotkaliśmy się z Policją i ich fantastyczną maskotką ,,Komisarzem Lwem” , uczyli nas bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, prawidłowych zachowań podczas sytuacji dla nas niebezpiecznych.
9. Uczestniczymy również w różnych przedstawieniach. W KOSiR uczestniczyliśmy w przedstawieniu ,,O Piecyku i Kurzyku”, które bardzo nam się podobało . W szkole spotkaliśmy się ze średniowiecznymi rycerzami.
10. Najważniejszym wydarzeniem w życiu naszej grupy było ,, Pasowanie na przedszkolaka” . Podczas występów recytując wierszyki , śpiewając piosenki tańcząc każdy miał okazję zaprezentować siebie przed zgromadzoną publicznością. Pamiątką po tym wydarzeniu są nasze kolorowe birety, otrzymane przez nas dyplomy i kuferki – niespodzianki. Po wielkiej gali pasowania w naszej klasie odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez naszych rodziców – było super i pysznie – dziękujemy!

1c

2c

2d

2e