Czary, mary....magiczny spektakl

Dbając o zapewnienie naszym uczniom przyjaznych warunków do wszechstronnego rozwoju, w tym rozwijania zainteresowań poza nauką, korzystamy z propozycji i ofert ciekawych ludzi, artystów, którzy prezentują swoje talenty, umiejętności, stwarzając tym samym przykład alternatywnego spędzania wolnego czasu poza szeroko dostępną technologią cyfrową i komputerową.
Tym razem w środę 22 marca gościliśmy w naszej szkole artystów z Odessy, którzy zaprezentowali uczniom spektakl iluzjonistyczny pt. "Świat magii".
Program obfitował w różnorodne magiczne sztuczki, które bardzo zainteresowały dzieci.
W niektórych pokazach z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli również nasi uczniowie,
a nawet nauczyciele. Były czarodziejskie sztuczki z kartami, chustami, linami, królik
z kapelusza, maszynka do pieniędzy, gilotyna i wiele innych interesująch pokazów. Był też zabawny klown i bardzo śmieszny taniec synchroniczny z lalkami. Dużą niespodzianką był człowiek sprężyna – uczestnik programu Mam talent. Była też dobra muzyka i efekty specjalne. Widok rozbawionych, uśmiechniętych twarzy dzieci, prośby o autografy i wspólne zdjęcia z artystami, to dowód na to, że spektakl bardzo się podobał, a co najważniejsze był okazją do rozbudzania wyobraźni, zainteresowań i pokazania młodym widzom atrakcyjnej, interesującej rozrywki i zabawy, dającej odprężenie od nauki i wspomnienia na lata.

A. K.