Andrzejki w III grupie

Tradycyjnie co roku, przy końcu listopada obchodzone są w świetlicy Andrzejki.
W grupie III mamy też solenizanta, któremu składaliśmy życzenia. Zabawa zaczęła się od przygotowanego poczęstunku i ulubionych przez dzieci słodkości.
Pani Ania zadbała o wiele niespodzianek i mnóstwo śmiechu. Przygotowane wróżby i zabawy poprzedzone były dmuchaniem balonów, co zawsze wywołuje radośc i różne żarty, a przede wszystkim trochę hałasu.
Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na kolejne wróżby i zabawy, a było ich sporo. Między innymi: jaki zawód będę wykonywał, kim będę w przyszłości; co przyniesie los, - niech się spełni;  imię przyszłego wybranka; marzenie za grosz, który trzeba było wrzucic do miski z wodą; zabawa z butami; kto pierwszy się ożeni lub wyjdzie za mąż itp.
Najlepszą zabawą okazała się konkurencja w parach p.n. słodki łasuch. Trzeba było jak najszybciej zjeśc czekoladowe ciastko zawieszone na uciekającym sznureczku. Było też balonowe party w parach, dopóki balony nie pękły.
Dzieci rozochocone dobrą zabawą, nie chciały iśc do domu. Wiemy jednak, że dobra zabawa polega na tym, aby wszyscy dobrze się bawili i czerpali z niej radośc. I tak właśnie było, Andrzejki były zabawne.

A.K.