19.11.2010 I Garnizonowy Konkurs Poezji Śpiewanej

19 listopada 2010 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Garnizonowym Konkursie Poezji Śpiewanej organizowanym przez Klub Garnizonowy w Kłodzku. Celem konkursu było rozbudzenie zamiłowania nie tylko do śpiewu, ale również do poezji, promocja talentów oraz integracja środowisk z Kłodzka i okolic. Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na kategorie wiekowe: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadpodstawowe. Reprezentanci naszej szkoły występowali w kategorii – Szkoły Podstawowe klasy O-III oraz klasy IV – VI. Wszyscy wokaliści z młodszej grupy wiekowej wykorzystali słowa z wierszy najbardziej znanych autorów J. Brzechwy i J. Tuwima. Pozostali zaprezentowali inną, mniej lub bardziej popularną wśród młodzieży poezję. Jury po długich naradach wybrało laureatów. Zwyciężyli uczniowie z naszej szkoły. W kategorii Szkoły Podstawowe klasy O – III :
I miejsce - Aleksandra Krzak z piosenką „Jak rozmawiać trzeba z psem” oraz Hubert Gałęski z piosenką „Taniec”.
II miejsce – Zofia Lis z piosenką „Zosia Samosia”.
III miejsce – Emilia Karpowicz z piosenką „ Na wyspach Bergamutach”
W kategorii Szkoły Podstawowe klasy IV – VI:
I miejsce - Kinga Janiuk i Karolina Tomaszewska.
Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody. Do konkursu uczniów przygotowali nauczyciele: mgr Dorota Pasek i mgr Marek Morawski.

Jan Borcz z klasy II a [wyróżnienie]

Hubert Gałęski [I - miejsce]