„Nie wszyscy jesteśmy zdrowi, ale za to wyjątkowi” niecodzienne spotkanie w świetlicy

Dnia 31.05.2014r. zostało zorganizowane spotkanie z osobą niewidomą. Spotkanie miało na celu zakończenie autorskiego projektu pt. „Wzrok” pod hasłem „Nie wszyscy jesteśmy zdrowi, ale za to wyjątkowi” Osoba niewidoma Pani Magda. M. nawiązała bardzo dobre relacje z uczniami. Uczniowie dostali ksero alfabetu Brylla i uczyli się pisać litery, potem wyrazy i zdania. Korzystali ze sprzętu dla osób niewidomych, tj. laska, czujnik do wody, elementarze, telefon, puzzle, maszyna do pisania, maszyna do drukowania i wiele innych ciekawych rzeczy. Z zamkniętymi oczami rozpoznawali pieniądze i kształty. Uczniowie na koniec spotkania, napisali alfabetem Brylla dla p. Magdy. „ Było cudownie, dziękujemy pani za spotkanie”- Przekonali się, że p. Magda żyje i funkcjonuje w taki sam sposób jak każdy z nas. Dziękujemy bardzo p. Magdzie za poświęcony nam czas i niezapomniane spotkanie.

M.P.